Blue Flower

tanie okna dachowe

 

Świetlik velux to alternatywa dla okien dachowych. Przy ich pomocy można doświetlić każde pomieszczenie naturalnym światłem. Innowacyjny system Flexi Loc umożliwia szybki i sprawny montaż. Nie jest konieczne wiercenie dziur czy stosowanie klejów, Wystarczą zatrzaski. Nie ma także potrzeby wchodzenia na strych. Świetlik velux można bez problemu zamontować z dachu. Krawędź szyby jest gwintowana, dlatego po umiejscowieniu świetlika wystarczy wkręcić ją w wyznaczone miejsce. To umożliwia także utrzymanie jej w nienagannej czystości, jeśli chcesz umyć szybę od wewnątrz, po prostu ją wykręcasz. Firma Velux oferuje dwa podstawowa rodzaje świetlików. Wydaje Ci się że tanie okna dachowe i świetliki to mission impossible? Odwidź Velshop, znajdziesz tam szeroką gamę produktów w atrakcyjnych cenach.

 

1. Tunelowy świetlik velux do dachów płaskich powstał, by doświetlić pomieszczenia zlokalizowane pod dachem płaskim, na którym nie ma możliwości zamontowania okna. Możliwy jest wybór pomiędzy świetlikami TCF, a TCR. Pierwszy model posiada tunel elastyczny, a drugi-sztywny. Tunel elastyczny do płaskiego dachu TCF może być montowany w dachach, gdzie odległość do sufitu nie jest mniejsza niż 0,2 m i większa niż 0.9 m. Jego średnica wynosi 35 cm. Elementy świetlika wykonane zostały z PCW i akrylowej kopuły. Element sufitowy sprzedawany jest w komplecie z ramą izolacyjną. Sztywny tunel do dachu płaskiego TCR przeznaczony jest do montażu w budynkach, gdzie odległość dachu od sufitu wynosi od 0.8 m do 6 m. Tunel mierzy 1,7 m, a wydłużyć można go maksymalnie do 6 metrów. Średnica tunelu, to tak, jak w przypadku poprzedniego – 35 cm. Wewnątrz tunelu znajduje się lustrzana powłoka refleksyjna, która odbija 98% światła. Świetliki te mogą być montowane na dachach o kącie nachylenia od 0° do 15°.

2. Tunelowy świetlik Velux do dachów skośnych: jeśli uważasz, że tanie okna dachowe nie są dla Ciebie, postaw na świetliki. Tunel elastyczny TWF/TLF jest przeznaczony do montażu w dachach, gdzie odległość do sufitu wynosi minimalnie 20 cm, a maksymalnie 2 m, posiada lustrzaną powłoką refleksyjną, jego długość wynosi 2 m, a średnica jest równa 35 cm. Element dachowy został wykony z hartowanego szkła o grubości 4mm, dzięki innowacyjnej powłoce, szybę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Z kolei tunel sztywny TWR/TLR należy montować na dachach, gdzie minimalna odległość dachu od sufitu jest równa 90 cm, a maksymalna – 6 m. Tunel ma długość 1,7 m, jednak może być przedłużany nawet do 6m. Powłoka refleksyjna umiejscowiona wewnątrz tunelu odbija 98% światła. Dzięki temu do pomieszczenia dociera spora dawka promieni słonecznych, które mogą skutecznie doświetlić nawet duże pomieszczenia.

Naturalne światło jest potrzebne naszemu organizmowi do właściwego funkcjonowania. Zakłócanie rytmu dobowego sztucznym światłem powoduje, że nieustannie czujemy się ospali, zmęczeni i brak nam energii. Świetlik velux pozwala temu zapobiec, dostarczając do pomieszczenia naturalne światło, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także zdrowie. Nieodpowiednia dawka światła wpływa na wzmożone odczuwanie stresu, a dobrze wiemy, że jego konsekwencjami są mniej lub bardziej poważne choroby. Świetlik Velux ma jeszcze jedną, dla wielu bardzo ważną zaletę- jest estetycznie wykonany i pasuje do każdego wnętrza. Tanie okna dachowe i świetliki? To możliwe.